Nedostatek testosteronu
Boj s nedostatkem testosteronu
Chybějící testosteron dokáže v mužském těle způsobit množství potíží. Jednou z nejnepříjemnějších je problém se ztopořením penisu. Pokud jde občasný případně krátkodobý problém, který je způsoben například psychickým vypětím, užíváním některých léků nebo únavou, nemusí se muž zbytečně trápit. Pokud však chybějící erekce začne být jakousi běžnou součástí života a sexuální život začíná kvůli ní upadat, mějte se na pozoru. Situaci byste měli začít řešit čím dříve a pátrat po příčinách. Je sice pravda, že s přibývajícím věkem se produkce testosteronu snižuje (pokles mohou začít vnímat už třicátníci), ale při dodržování určitých zásad se může jeho ubývání zpomalit.
Mužský pohlavní hormon
Testosteron plní v mužském těle množství funkcí. Těmi nejdůležitějšími jsou sexuální a reprodukční – je totiž důležitým faktorem při produkcí spermií. Kromě toho pomáhá při budování svalové hmoty, tvorbě červených krvinek a zajišťování správné hustoty kostí.
Proč klesá a jak poklesu zabránit?
Jak jsme zmínili výše, jednou z hlavních příčin úbytku mužského pohlavního hormonu je stárnutí. Bohužel, s tím nikdo nic neudělá. Co ale může muž ovlivnit, je jeho životní styl – tedy stravování, sportování, vztah k alkoholu, kouření a podobně. Problematická často bývá tělesná hmotnost, respektive obezita. Při nadbytku tělesné hmotnosti, která je způsobena nadměrným množstvím tuku, se začne hladina testosteronu pomalu snižovat. Podobně způsobují jeho pokles i nadměrné požívání alkoholu a kouření. Pokud jste překonali určitou nemoc, operaci, případně dlouhodobě užíváte léky a všimli jste si problém s erekcí, problém je v podstatě vyřešen. Mužský mozek je zázračný orgán a pokud člověk zažívá psychický stres nebo překonal zásah do těla v podobě operace, dokáže na danou situaci zareagovat „odstavením“ reprodukčního systému. Po uzdravení, zotavení se nebo vysazení léků přichází obnova činnosti systému a zvýšení hladiny testosteronu v krvi.
Zmírnění příznaků
I přes menšímu množství testosteronu v krvi si můžete život užívat jako kdykoliv před tím a snažit se jeho nedostatek zmírnit. Dodržujte zdravý životní styl, zejména vyváženou stravu a alespoň občasnou fyzickou aktivitu – nemusí jít přitom o náročné sportovní aktivity. Stačí delší procházka, rychlá chůze, pár jednoduchých cviků v pohodlí domova. Podstatný je také dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, doplňování potřebných vitaminů a stopových prvků (např. Zinku) a možná neuvěříte, ale pravidelně si dopřejte kofein. Napomáhá totiž ke zvyšování hladiny testosteronu. A ještě poslední a zřejmě nejlepší rada na závěr. Sexujte, sexujte, sexujte. I samotný sex dokáže zajistit zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu v krvi.
Úřadem veřejného
zdravotnictví
vrácení peněz za
neotevřená balení
v Evropě
(Slovenská republika)
doručení
balíku
pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu
produkt v nejvyšší
kvalitě